Közösség

Nagy Zsolt

Komoly karrierlehetőséget hagyott a háta mögött Nagy Zsolt, amikor nyolc Angliában töltött év után hazaköltözött Csíkszeredába. Az élő közvetítésekkel foglalkozó Vicket Sport egyik alapítója és vezetője egy percre sem bánta meg döntését, sőt szeretné megmutatni, hogy nemcsak külföldi, hanem hazai szakemberek is képesek világszínvonalú szolgáltatást létrehozni.

„A csapatunk működésének alapja a bizalom és a tisztelet”
a Vicket-sztori

A munkahelyemre menet egy podcastot hallgattam, amelyben egy egyszerű kérdés hangzott el: ha ma elvesztenél mindent, és holnap a nulláról kellene kezdened a karrieredet a jelenlegi tudásoddal, ugyanazt csinálnád, mint amit most? Ha a válasz igen, akkor minden rendben van. Ha azonban nem a válasz, akkor érdemes váltani. Én magamban nemmel válaszoltam” – idézi fel azt a pillanatot Nagy Zsolt, amikor úgy döntött, ideje változtatni. Akkor már nyolc éve élt Angliában, kitartó munkával komoly karriert épített a vendéglátásban, és a családalapítás is a küszöbön állt.

Még aznap beadta a felmondását. „A feleségem nagyon jól fogadta a hírt” – emlékszik vissza. Hamarosan hazaköltöztek Csíkszeredába, és kapcsolatba került egy élő közvetítésekkel foglalkozó kezdő vállalkozással. Három nagyon hasonló hátterű és értékendű, külföldi tapasztalattal is rendelkező szakember – Zsolt mellett Kovács Sándor és András István Szabolcs – kezdett együtt dolgozni, méghozzá sikerrel: közösen megalapították a Vicketet.

Az volt a tervünk, hogy a sporttól kezdve a konferenciákon át a kultúráig mindennel foglalkozunk majd. Kicsi csapat voltunk, viszont nagyon sok dologgal próbálkoztunk, és ez nem volt jó irány” – emlékszik vissza a kezdeti időkre. Az Erdélyi Mentorprogram első évada segített neki abban, hogy megtalálja azt az utat, amelyen el kellett indulnia. Mentorának Nagy Zsoltot, Románia volt távközlési miniszterét választotta, akitől elsősorban azt tanulta meg, mennyire fontos a vállalkozásban a fókusz.

A Vicket ma már kizárólag sporteseményeket közvetít, emellett teljes körű szolgáltatásokat nyújt kluboknak, csapatoknak és szövetségeknek a mérkőzések közvetítéséhez, rögzítéséhez, tárolásához, videóelemzéshez és automatikus gyártához, ezzel segítve őket abban, hogy plusz bevételre tehessenek szert, nagyon sok esetben kézzel fogható teljesítménynövekedés is tapasztalható, hiszen egyszerűsödik a kommunikáció és rendszer alakul ki, ráadásul a szurkolóikkal is élő kapcsolatot építhessenek ki.

A sport.vicket.com oldalnak már több mint 18 ezer aktív felhasználója van, több tízezer streaming jegyet értékesítettek a közvetítésekre az elmúlt években, és nívós nemzetközi bajnokságokon is dolgoztak. Zsolt mégsem erre a legbüszkébb. „Élvezünk bejárni a munkahelyünkre, együtt fejlődni. A csapatunk működésének az alapja a bizalom és a tisztelet, és az, hogy meg tudjuk hallgatni egymást” – mondja, hozzátéve: szeretnék megmutatni, hogy nemcsak külföldi, hanem hazai szakemberek is világszínvonalú szolgáltatást tudnak létrehozni.

Világszínvonalú szolgáltatást építeni – itthon

Zsolt ma már az Erdélyi Mentorprogram mentorként segíti a kezdő vállalkozókat. Azt látja, hogy ma is sok vállalkozásból hiányzik a fókusz, de arról is beszélget mentoráltjaival, hogyan tudják motiválni munkatársaikat, hogyan követhetik vállalkozásuk fejlődését. Sikerélményként éli meg, amikor a kezdő vállalkozók a gyakorlatba ültetik át a tanácsait.

Létrejött egy olyan közeg, ami óriási energiát ad mind a mentoroknak, mind a mentoráltaknak. Az emberek megnyílnak: megosztják a tapasztalataikat saját vállalkozásukról, ezzel felgyorsítva egymás fejlődését, hiszen különböző problémákra már bevált megoldásokat mutatnak. De barátságok is létrejönnek” – mondja a mentorprogramnak köszönhetően kialakult közösségről.

És mi történne, ha ma hallgatná meg azt a podcastot, amely Angliában változásra ösztönözte? Ha újra feltenné magának a kérdést: ha holnap mindent újra kellene kezdenie, ugyanazt csinálná-e, mint amivel most foglalkozik? Zsolt azt mondja, egyértelmű és hangos igennel felelne.